Genel Özellikler Klinik Tablo Tedavi Komplikasyonlar
 

PROF.DR. TUNCAY CENTEL'İ KISACA TANIYALIM

Devlet memuru bir ailenin ikinci ve son çocuğu olarak 30 Eylül 1953'te Tunceli'de doğdu. İlköğrenimini İstanbul'da Selim Sırrı Tarcan (1-3 ve 5. sınıflar) ve Fatih Sultan Mehmet (4. sınıf) ilkokullarında tamamladı. 1965 yılında Alman Lisesi'ni kazandı ve 1973 yılında buradan mezun oldu. Aynı yıl girdiği İstanbul Tıp Fakültesi'nden 1979 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldu. Askerlik görevini 1979-1981 yılları arasında Erzurum'da tamamladıktan sonra, 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimine başladı ve 1985 yılında Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı oldu. 1985-1987 yılları arasında Kars ilinde mecburi hizmet görevini tamamladı. 1987 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmataloji Anabilim Dalı'nda Başasistan olarak göreve başladı. 1991 yılında doçentlik sınavını kazanarak Üniversite Doçenti ünvanını aldı. Öğretim Üyesi olarak atanmasıyla birlikte kurumda sadece Çocuk Ortopedisi ile ilgili hastalara bakmaya başladı. 1997 yılında Profesör kadrosuna atandı. 16 Ocak 2007 yılında kamudaki görevini noktalayarak 54 yaşında kendi isteğiyle emekliliğe ayrıldı. 2006-2016 yılları arasında Memorial Şişli Hastanesi'nde, 2017-2023 yılları arasında da VKV Amerikan Hastanesi'nde çalıştı.

1987 yılında hayatını Yasemin Yardımcıel ile birleştirdi. Biri kız (Serra), diğeri erkek (Ufuk) iki çocuk sahibidir.

Almanca, İngilizce ve çok az İspanyolca bilmektedir.

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD), Avrupa Pediatrik Ortopedi Derneği (EPOS) ve Avrupa Ulusal Ortopedi ve Travmatoloji Birlikleri Federasyonu (EFORT) üyesidir. Çocuk Ortopedisi Derneği ve Pediatrik Ortopedi Derneği'nin kurucu üyesidir. Her iki derneğin yönetim kurullarında bulunmuş, uzun yıllar Pediatrik Ortopedi Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığında bulunmuştur. Bir dönem TOTBİD Keçiören Şubesi (Pediatrik Ortopedi) Genel Sekreterlik görevini yürütmüştür. İlizarov Yöntemleri Uygulama ve Araştırma Derneği (Türk ASAMI) kurucu üyesidir.

 

 

Bu web sitesinde yer alan bilgilerin tamamı ebeveynleri çocuk ortopedisinin konuları hakkında bilgilendirmek amacıyla verilmektedir.

Bu bilgilerden yola çıkarak ebeveynlerin çocuklarındaki rahatsızlıklara tanı koymaları, daha da ileri giderek kendilerini hekim yerine koyarak çocuklarını tedavi etmeye kalkışmaları son derece sakıncalıdır.

 

Bu web sitesinde yer alan bilgiler bir hekimin muayene sonucu vereceği kararın yerini asla alamaz.